در شب اختتامیه در کیش؛

برگزیدگان چهارمین جشنواره فیلم «موج» معرفی شدند/ امتیاز ویژه جشنواره سلیمانیه عراق برای فیلم برتر «موج»

چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش به دبیری ابراهیم حصاری با معرفی برگزیدگان به خط پایان رسید.

به گزارش روابط‌عمومی چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش، شامگاه یکشنبه ۳ اسفندماه سال ۹۹ چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش با معرفی برگزیدگان به کار خود خاتمه داد.

در ابتدای این مراسم، پس از پخش سرود جمهوری اسلامی و قرائت قرآن، کلیپی از درگذشتگان سینمای ایران در سال جاری پخش شد. سپس ابراهیم حصاری دبیر این رویداد در سخنانی بیان کرد: به ساعت‌های پایانی جشنواره رسیدیم و دل من گرفته است. امیدوارم در این چند روز به شما خوش گذشته باشد همین که دور هم بودیم و حالمان خوب بود برای من ارزشمند است‌. از دست‌اندرکاران این جشنواره تشکر می‌کنم که من را کمک کردند و هرآنچه کاستی بود بر گردن من بود. این جشنواره از سوی سازمانی برگزار می‌شود که من باید شأن آن را حفظ کنم. امیدوارم به نوبه خودم موفق به این کار شده باشم.

در ادامه کریم لک زاده و آرش انیسی داوران بخش فیلمنامه برای اهدای جوایز این بخش روی صحنه آمدند.

کریم لک زاده پیش از خواندن نام برندگان بیان کرد: ما تصمیم داشتیم دو تندیس بدهیم ولی از آنجایی که فیلمنامه‌ها در اندازه تندیس نبودند دو دیپلم افتخار می‌دهیم اما جایزه نقدی آنها به اندازه همان تندیس است.

وی درباره برگزاری جشنواره بیان کرد: برگزاری یک جشنواره یک کار اداری است اما ابراهیم حصاری این کار را با قلب خود انجام می‌دهد.

در ادامه دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه اقتباسی به «زیباترین غریق جهان»  نوشته مهران امیرحسینی رسید.

دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه اورجینال به «قطار» نوشته امیرحسین طالشی رسید.

طالشی پس از دریافت جایزه‌اش گفت: وادی هنر رفته رفته پیشرفت می‌کند و امیدوارم حوزه هنر نقش مهمی در پیشرفت فرهنگ کشور داشته باشد.