جوایز بخش بین‌الملل  چهارمین جشنواره فیلم موج کیش

امیلیو دیا چی یسا از ایتالیا و ایرینا روئیز فیگه روآ از پاناما دو داور خارجی جشنواره با ارسال ویدیوهایی برندگان این بخش را معرفی کردند.

دیپلم افتخار فیلم مستند به «پیرمرد و کوهستان» ساخته محمد ریدا گوزنای از کشور مغرب رسید. وی در ویدیویی که ویژه جشنواره ارسال کرده بود، ابراز امیدواری کرده بود که فیلمسازانی که این چند روز در جشنواره کنار هم بودند، روزهای خوشی را پشت سر گذاشته باشند و آرزو کرد که در سال‌های بعد بتواند به کیش بیاید.

او صحبت خود را با آرزوی صلح و آرامش به پایان رساند.

سپس جایزه بهترین مستند به «لنه‌۱۹۲۷» ساخته بهروز عباسی دشتی رسید. 

بهروز عباسی دشتی پس از دریافت جایزه اش گفت: این سفر برای من آموزنده بود و از استادان مهربانی که من را همراهی کردند، تشکر می‌کنم. از استاد عزیزم آقای برزگر، محمود ثانی و خانم نوبخت که من را حمایت کردند، سپاسگزارم.

سپس دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه داستانی به مهیار ماندگار برای «اسب سفید بالدار» اهدا شد.

این فیلمساز جوان گفت: روزهای خوبی را در کیش گذراندیم و باعث افتخار است که اینجا هستم تا این جایزه را بگیرم.

در ادامه مراسم که اجرای آن را مهرداد ایاز برعهده داشت، تندیس بهترین فیلم کوتاه داستانی به «درست مثل آب» ساخته مانوس تریانتافیلاسیس از یونان رسید.

همچنین جایزه ویژه مستند به «کوز» به کارگردانی رضا اکبریان گالشکلایی از ایران تعلق گرفت. ارزش مادی این جایزه یک هفته سفر به کیش و هندورابی و تقبل هزینه پژوهش است. این جایزه را دکتر خسرو نشان معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش برای این بخش اختصاص داد.

در ادامه این مراسم که در جزیره کیش برگزار شد، رضا اردلان رییس جشنواره بیان کرد: اگر در توانسته باشیم به واسطه این جشنواره نقش کوچکی در عرصه فرهنگ ایفا کنیم دلمان آرام است.

وی افزود: این جشنواره با عشق و امید جان گرفته است و امید داریم که با قدرت به راه خود ادامه دهد. بر آستان بزرگان سینما و جوانان آتیه‌دار سر تعظیم فرود می آوریم و جایگاه آنها را قدر می‌دانیم.

اردلان سپس به مناسبت بین المللی شدن جشنواره فیلم «موج» کیش به انگلیسی نیز توضیحات خود را مطرح کرد. تمام